AVM’nin terasından atlamıştı!  Nişanlısı ifade verdi

25 yaşındaki anestezist Kader Yıldız Eylül ayında Beylikdüzü’ndeki bir alışveriş merkezinin terasına çıkarak intihar etti. Güvenlik kamerasına yansıyan olay anında Kader Yıldız telefonuna baktıktan sonra korkuluklara çıkıp çevredekilerin tüm çabalarına rağmen kendini boşluğa bırakıyor.

ANNESİ NİŞANLISINI SUÇLAMIŞTI

Kader Yıldız’ın ölümünün ardından açıklamalarda bulunan annesi Gülnaz Yıldız, kızını nişanlısının intihara sürüklediğini söyleyerek, “Bir takipçisi onu başka bir kadınla görüp fotoğrafını çekip atmış. Meğer nişanlısının başka ilişkisi varmış. Benim prensesimi aldatıyormuş. Nişanlısı kızıma 95 bin lira kredi çektirmiş. O parayı da yine kızımı aldattığı kadına vermiş. Kızım o gün bunları da öğreniyor. Hepsi üst üste geliyor. Nişanlısı kızımın hayatını kararttı” demişti.

NİŞANLININ İFADESİ ALINDI

İntihara yönlendirme olup olmadığını araştıran Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı Kader Yıldız’ın nişanlısı Berkan Y. hakkında soruşturma başlattı. Şüpheli olarak ifadesi alınan Berkan Y., Kader Yıldız ile 2.5 yıldır sevgili olduklarını söyleyerek, “Yaklaşık 5 aydır da nişanlıydık. Kendisiyle herhangi bir problemim yoktu. Olay gününden bir gün önde kendisiyle ufak bir tartışmamız olmuştu ve ben o gece ikametime gidip uyudum. Uyuduğum sırada 6-7 tane mesaj atmış. Diğer gün yani olay günü kendisini 15-20 defa aradım. Ancak telefonlarıma cevap vermedi” dedi.

“ANNEM KADER’İ AVM’YE BIRAKMIŞ”

Olay günü annesinin Kader Yıldız ile görüştüğünü söyleyen Berkan Y., “Görüştükten sonra annem Kader ve Nergis’i AVM’ye bırakmış. Bıraktıktan sonra annem beni arayarak konuşmak için eve geçmemi söyledi. Evin kapısına geldiğim esnada annemi Kader’in annesinin araması üzerine olayı öğrendim” dedi.

PSİKOLOG RANDEVUSU VARMIŞ

Kader Yıldız ile aldatma yüzünden tartışma yaşamadıklarını anlatan Berkan Y., Olay günü Kader’in intihar etmesinde benim herhangi bir intihara yönlendiren ya da intihar kararını kuvvetlendiren bir söylemim olmamıştır. Kader olay günü psikoloğa gidecekmiş. Saat 13.00’da randevusu olduğunu ben sonradan öğrendim” dedi.

“PARAYI KULLANMADIM”

Kader Yıldız’ın çalışmadığı dönemlerde masraflarını karşıladığını söyleyen Berkan Y., “Kendisi o dönem benim adıma kredi çıkmadığı için ve nişanlım olması sebebiyle 95 bin lira kredi çekti. Para hala benim hesabımda durmaktadır. İddia edildiği gibi parayı kullanmadım” dedi. Suçlamaları kabul etmeyen Berkan Y. ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir