Ferhat Göçer: Param yok diye Alpay’ı dinleyememiştim

Ferhat Göçer, ‘Alpay’a Saygı 2’ albümünde, 87 yaşındaki sanatçının ‘Gözlerin’ parçasını yeniden yorumladı. Alpay’ı gençlik yıllarından beri çok severek dinlediğini belirten Ferhat Göçer, Alpay ile ilgili bir anısını da anlattı.

‘FERHAT GÖÇER’İN ALBÜM ÇIKARMASI İÇİN ÖN AYAK OLDUM’

Alpay, Ferhat Göçer’le tanışmalarının çok eskiye dayandığını belirterek, “Ferhat çok sevdiğim bir insan. Sanat camiasına girmesinde benim büyük payım var. Benim şarkı söylediğim bir lokalde sahne alıyordu. Albüm çıkarması için ben ön ayak oldum. ‘Gözlerin’ adlı şarkımı da çok güzel okudu” dedi.

‘ALPAY’I YAN DUVARDAN GİZLİ GİZLİ DİNLERDİK’

Alpay’ı gençlik yıllarından beri çok severek dinlediğini söyleyen Göçer de sanatçıyla olan bir anısını anlattı:

“Alpay’ın en sevdiğim şarkılarından biri olan ‘Gözlerin’ isimli şarkısını seslendirdim… Duruşu kalitesi karakteri ile örnek aldığım idollerdendir Alpay. Öğrencilik zamanlarımda Bodrum’da yazın mekana paramız yetmediği için içeri giremez yan duvardan gizli gizli dinlerdik Alpay’ı. Yıllar sonra aynı kulüpte birlikte çalışmaya başladık. Ona anlattım bu hikâyeyi, bana, ‘Kerata, söyleseydin bana ‘konservatuar öğrencisiyim param yok’ diye… alırdım sizi içeri’ dedi. Yaklaşık 25 yıl sonra onun bu projesinde bir şarkısını okumak tüm hatıralarımı yeniden canlandırdı ve beni çok mutlu etti.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir