Yeni Bir Sezon Yaklaşırken Radarda Bu 3 Altcoin Var

Bitcoin ve altcoin dünyası yeni bir sezona adım adım yaklaşıyor. Çoğu kişi kripto para sepetini şimdiden oluşturmaya başladı bile. Üç kripto para biriminin ismi geçiyor. Detaylara hep birlikte bakalım.

Altcoin Ethereum 2 bin doları geçecek mi?

Ethereum fiyatı 22 Ekim’den bu yana %15’e yakın bir yükseliş kaydetti. Son ralliye rağmen altcoin ETH’nin yükselmesi için önemli seviyelerde tutunması gerekiyor. Bu seviyeler 1.727 dolar ile 1.650 dolar seviyeleri. Şimdi ise fiyat 1.870 dolar gibi önemli bir seviyeye gelmiş durumda. Buna göre fiyatın bu seviyeye gelmesi kartlarda artık yeni seviyelerin gelmesine işaret ediyor.

Güçlü bir sıçrama, Ethereum fiyatını 2.000 dolar psikolojik seviyenin üstüne çekecek. Diğer taraftan bu seviyenin aşılması 2.030 dolara doğru fiyatı taşıyacak. Altcoin Ethereum en son bu seviyeyi Nisan ortasında geçmeye çalışmıştı. Ancak o zaman bu seviyeyi geçmede başarısız olmuştu. 2.030 dolar seviyesi önemli bir seviye. Çünkü altcoin ETH bu seviyeyi geçerse 2.424 dolara giden yolu da açmış olacak.

Uniswap topluluğunun adımı fiyat etki edebilir

Uniswap topluluğu, otomatik bir piyasa yapıcı olan Ekubo Protokolüne 12 milyon dolar değerinde UNI yatırımı yapma teklifini kabul etti. Altcoin Uniswap protokolünün geçtiğimiz haftaki geliri 23,15 milyon dolara ulaştı. Buna göre Uniswap, rakipleri PancakeSwap, Curve ve Balancer’ı birkaç kez geçti. Varlık toparlanmaya çalışırken UNI fiyatı Binance’te 4,13 dolar seviyesinin üzerinde sabit kaldı.

On-chain üzerinde token hareketlerini takip eden Spot on Chain’in verilerine göre, Uniswap Vakfı önemli transferler gerçekleştiriyor. Buna göre son altı gün içinde Kraken, FalconX ve OKX kripto para borsa platformlarına 41,8 milyon dolar değerinde toplam 9,8 milyon UNI tokenı yatırdı. Bu mevduatlar borsalardaki UNI rezervlerini artırdı.

Bu gerçekleşirse XRP fiyatının %12 düşme potansiyeli var

Ünlü analistlerden Akash Girimath, XRP fiyat trendini değerlendirdi. Buna göre varlıkta %12’lik bir düşüş öngördü. Girimath’ın tezi, altcoin XRP balina işlemlerinde 0,586 dolar ile yerel bir zirvede yaşanan artışa dayanıyor. XRP fiyatı 19-24 Ekim tarihleri arasında %20 artarak varlığın yerel zirvesine ulaştı. Ripple fiyatı yerel zirveden bu yana yaklaşık %7 geriledi. Ayrıca analist, boğaların olmaması durumunda XRP fiyatında daha fazla düşüş öngörüyor. Fiyat düşüşü 0,540 dolar destek seviyesinin kırılmasına neden olabilir. Diğer taraftan altcoin XRP daha aşağı seviyelere gelmeden önce 0,50 dolar seviyesine gerileme yaşayabilir.

Diğer taraftan, yükseliş ivmesinin devam etmesi altcoin XRP fiyatını 0,668 dolar seviyesine de getirecek. Ancak bu seviyelerin XRP yatırımcıları için tatmin edici seviyeler olmadığını belirtelim. Çünkü Kriptokoin.com olarak baktığımızda bu seviyeler yaz aylarında yaşanan yükselişten daha aşağıda yer alan seviyeler. XRP yaz aylarında mahkeme kararının etkisiyle 1 dolar seviyesine yaklaşmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir